Aktualności i wydarzenia

Jesteś w: > aktualności i wydarzenia
Webminar BATERIE

15 października o godz. 10:00 i 4:00 CET (sesje poranne i popołudniowe) zapraszamy na webinar

«Elektrochemiczne techniki badań i testowania baterii/ Electrochemical techniques for battery research and testing”

Niezależnie od tego, czy opracowujesz nowe materiały na elektrody baterii, testujesz pełne lub półogniwa, czy pracujesz nad nowymi elektrolitami, metody elektrochemiczne stanowią podstawę Twoich codziennych działań.

W tym webinarium omówimy teoretyczne i praktyczne aspekty różnych technik elektrochemicznych do badań i testowania baterii. Od najbardziej podstawowych cykli CC po bardziej zaawansowane techniki, takie jak technika galwanostatycznego miareczkowania przerywanego (GITT), to webinarium ma na celu pomóc Ci poruszać się po tym obszarze i wybierać z pewnością techniki najbardziej odpowiednie do Twoich badań.

 

To webinarium jest dostępne dla każdego, kto pracuje w dziedzinie baterii, badań materiałowych, z doświadczeniem w elektrochemii lub bez.

LINK do rejestracji: https://register.gotowebinar.com/rt/3872330861161790297?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=

 

 W tym webinarium omówimy teoretyczne i praktyczne aspekty różnych technik elektrochemicznych do badań i testowania baterii.

• Tryby potencjostatyczne i galwanostatyczne: jaka jest różnica i jak wybrać odpowiedni do swojego eksperymentu?
• 2 lub 3 elektrody: jaka jest różnica? Jak podłączyć ogniwo do potencjostatu w obu przypadkach?
• Techniki galwanostatyczne: ładowanie-rozładowywanie stałym prądem i zaawansowany GITT: jak prawidłowo ustawić te pomiary?
• Techniki potencjostatyczne: woltamperometria cykliczna i kiedy jest właściwa do badań nad bateriami? PITT i czym różni się od GITT
• Dynamiczne próbkowanie i jak może pomóc Ci uzyskać maksymalny wgląd przy minimalnym rozmiarze danych
• Elektrochemiczna spektroskopia impedancyjna: jak mierzyć najdokładniejsze dane dotyczące baterii i nowych materiałów i dlaczego to ma znaczenie
Przyjrzymy się również niektórym teoretycznym aspektom analizy danych: jak odczytywać wykresy pojemności różnicowej (dQ/dV) i cykliczne woltamperogramy, a także podstawowym spostrzeżeniom na temat interpretacji danych EIS. Dołącz do nas 15 października na inspirujący webinar!

 Prezenter: Thomas Touzalin, PhD. Product Manager w Metrohm Autolab, pomagający badaczom elektrochemii w osiąganiu ich celów poprzez dostarczanie odpowiednich rozwiązań dla wszelkich problemów badawczych, a także oferujący wsparcie techniczne dla gamy produktów Autolab.

 

Copyright © nLab sp. z o. o. 2020

Projekt i wykonanie: Strony internetowe PRO-LINK